En iyi Playstation Oyunları

15.07.2018
431
En iyi Playstation Oyunları

En İyi 5 Playstation Oyunu

Eskiden atariler gözdeyken milenyum yılından sonra Sony firması Playstation konsolunun ilk serisini üretti ve küçümsenemeyecek bir satış grafiği yakaladı. Son yıllarda üç boyutlu oyunlar yaygınlaştıkça büyük bir sektör haline gelen oyun piyasası, Sony ve Microsoft’un konsol satışı rekorları kırmasını sağlıyor. En iyi Playstation oyunlarını sizler  için listeledik.

God of War : İlk oyunu 2005 yılında Playstation 2 konsolunda piyasaya sürülen oyunu Sony kendi yapımcılarıyla inşa etti. Mükemmel  bir satış grafiği yakalayan oyunun son versiyonu Playstation 4 versiyonuyla  Nisan 2018’de çıktı. Oyun Kratos adlı karakterin mistik güçlerle savaşmasını konu alıyor. Senaryosu filmlere taş çıkartacak kurgularla süslenmiş oyun, kanlı içerikleri sayesinde 18 yaş üstü bireylere hitap ediyor.

Grand Theft Auto V : 1997 yılında ilk kez oyun dünyasına giren oyunun ilk versiyonu minicik arabalarda başlamıştı. Teknolojinin gelişmesiyle süper bir gelişim gösteren oyunun son versiyonu adeta para basıyor. 2013 yılında çıkan son oyunu aradan 5 yıl üre geçmesine rağmen halen en çok satan yeni oyunların satış grafiğine yakın bir satış oranı yakalayabiliyor. Oyun gerçek dünyada geçmesi ve aykırılıkların doruk noktasına ulaşması sebebiyle genç, yaşlı herkesin odak noktası konumunda.

Pes Serisi :  İlk olarak “Winning Eleven” serisiyle konsol dünyasına giren Konami firmasının futbol oyunu saatlerce sıkılmadan oynanan bir efsane olmuştur. Günümüzde futbolcuların mimik detaylarına kadar özen gösteren ve uyarlanan futbol serisi özellikle 2013 yılındaki oyunuyla satış rekorları kırdı. Sonrasında Fifa serisinin kendini geliştirmesiyle biraz gerileyen satışlar Pes futbol oyununu değişime açık yapıyor.

Uncharted 4: A Thief’s End :  Bu oyun maceraperestler için çığır açtı. Sony firma geliştiricileri oyun konusunu çözmüş durumda. Kendi yaptığı bütün oyunlar iyi bir satışa sahip. Oyunun grafikleri inanılmaz derecede iyi. Oyundaki Nathan karakteri efsaneleşmiş durumda.

The Last Of Us :  Sony’nin efsane yarattığı bir oyunda bu seridir. Akışkan senaryosu ve gerçeğe yakın görüntüleriyle mükemmel ötesi bir heyecan vaat ediyor. Oyun çok başarılı olmuş ve satış oranları sürekli artarak devam ediyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Anlamine.com © 2018 - Tüm Hakları Saklıdır.