Hangi Araç Nerede Üretiliyor

21.07.2019
395
Hangi Araç Nerede Üretiliyor

BMW, Mercedes, Volvo, Peugeot gibi daha ilgi çeken, sevilen ve alınan markaların üretildiği ülkeler ve yerler herkes tarafından merak konusu olmuştur. Aslında insanların araba almak yönündeki düşünceleri ülkelerin ekonomik standartlarına ve gelişmişlik seviyelerine göredir. Çünkü bir ülke ne kadar gelişmişse, teknolojiye ne kadar hakimse, halkı ne kadar refah içinde yaşıyorsa ürettikleri arabalarda o denli olacaktır. Artık teknolojinin gelişmesi ve teknolojik araç ve aletlere ihtiyaç seviyesi arttıkça insanların fikirleri hep çalışan ülkelerin ürettikleri eşyaları almaya yönelmiştir.

Araçlar da bu yüzden üretildikleri ülkelere göre önem kazanmıştır. Günümüzde araçlar önemli bir yere sahip olmuştur. Bu yüzden de artık üretici firmalar, müşterilerini memnun etmek, iyi miktarda satış elde etmek hem de daha uygun fiyatla birçok araç satabilmek için uğraşmaktadır. Bu yüzden araçlar artık üretilen yerler de değil aynı zamanda başka ülkelerde de fabrikaları kurulup satışa sunulmaya başlamıştır. Ve bu durum tabii ki kurulmuş olan yeni fabrikaların bulunduğu ülkelerin de işlendirme ve araçların işlenmeden önceki doğal durum satışına da önemli seviye de yarar sağlıyor. Nitekim bu durumda herkes para kazanmış ve memnun olmuş oluyor. 

Amerika’da Üretilen Araba Markaları Hangileridir?

Cadillac, Chevrolet, Chrysler, Dodge, Ford, GMC, Hummer, Jeep, Lincoln, Paige, Pontiac gibi markaların üretilme yerleri Amerika’dır. 

Almanya’da Üretilen Araba Markaları Hangileridir?

Audi, BMW, Maybach, Opel, Mercedes- Benz, Porsche, Seat, Smart, Volkswagen gibi markaların üretilme yerleri Almanya’dır. 

Türkiye’de Üretilen Araba Markaları Hangileridir?

Anadol, Güleryüz, Karsan, Otokar, Temsa, Tezeller, Tofaş  gibi markaların üretilme yerleri Türkiye’dir.

Fransa’da Üretilen Araba Markaları Hangileridir?

Bugatti, Citroen, Dacia, Peugeot, Renault gibi markaların üretilme yerleri Fransa’dır.

Çin’de Üretilen Araba Markaları Hangileridir?

Chery, Dong Feng Motor, Geely, Volvo gibi markaların üretilme yerleri Çin’dir.

En Çok Tercih Edilen Araba Markaları Hangi Ülkeye Ait?

Araba müşterileri araba satın alırken en çok Alman arabalarını tercih etmektedir.  Çünkü Alman araç markaları güvenlik, güç, konfor, yol üzerindeki performansı yönünden oldukça kalitelidir. Alman araçları binek veya ticari araç bakımından satın alınanlar ve arananlar listesinde hep üst sıralarda yer almaktadır. Dünya genelinde böyle olduğu gibi Türkiye’de de bu şekildedir. Ayrıca Alman araçlarının parçaları toplama şeklinde değildir. Çin araçlarının parçaları genel olarak toplama olduğu için insanların gözünde kalite ve özgünlük bakımından yetersiz kalmaktadır. Alman markaların çıkardığı her model başka otomobil üreticilerinin dikkatini çekiyor ve onlar tarafından incelenmesi sağlanıyor. Aslında Alman araçları özgünlük ve kalite bakımından yeterli düzeyde olduğu için en çok tercih edilen markalar olmuştur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Anlamine.com © 2018 - Tüm Hakları Saklıdır.