İpoteksiz Araba Kredisi

12.07.2018
472
İpoteksiz Araba Kredisi

İpoteksiz araba kredisi almak isteyen kişiler bankaların taşıt kredisi birimine başvuru yapmaktadır. İpotek olmadan kredi veren bankaları bularak ihtiyacınız olan nakiti elde edebilir ve araç sahibi olabilirsiniz. Özellikle ticari araç almak isteyenler için bu kredi türü epey faydalı olacaktır. Kazançlı bir geri dönüş için kritik öneme sahiptir.

Hangi bankanın ipoteksiz araba kredisi verdiğine bakılırsa Akbank bu alanda hem sıfır hem de ikinci el araç kredisi vermektedir. Gerekli koşulları yerine getiren kişiler başvurularını tamamlayıp evrakları hazırladıktan sonra kredi çekebilmektedir. İpotek vermek zorunda kalmadan araç kredisi temin edebilir ve çözüm bulabilirsiniz. Akbank üzerinden devam edilirse, taşıt markası ve tipi ne olursa olsun fark etmeden araç sahibi olabilirsiniz. Bankanın aradığı şartlardan bazıları, gelir belgesi 18 yaşından büyük olmak, kredi taksidini ödeyecek miktarda gelir olması ve başka bankalara ödemeyi engelleyecek borç olmaması, bazı temel evraklar gibi sıralanabilir. Tam detaylı kredi şartları için bankayla doğrudan görüşme gerekmektedir. Bankanın taşıt kredisi hizmetinin diğer bölümü olan 2. El araç kredisi de benzer şartlar barındırır. Bankaya bu bölüm için başvuru yapmak istediğinizi belirterek araç kredisi alabilirsiniz. En temel talep edilen koşullar gelir belgesi olması ve engel başka bir durumun olmamasıdır.

Bazı kişiler ipoteksiz araba kredisi almak yerine başka bir çözüm bularak ihtiyaç kredisi talebinde de bulunabilmektedir. Bunun değerlendirmesini yaparken kredi faiz oranları, bankalar arası karşılaştırma, bankalar arası masraf değerlendirmesi yapmak gerekir.  Faizler özellikle devlet bankalarında daha düşük görünebilir. Ancak yüksek rakamlarda ipotek şartı olabilmektedir. Bunu doğrudan Vakıf Bank, Halk Bankası, İş Bankası üzerinden öğrenebilirsiniz. Ancak faiz oranları sizi yanıltmamalıdır. Çünkü bir bankadaki faiz oranı diğeri ile aynı olmasına rağmen toplam geri ödemelerde farklılıklar olabilir. Sigorta, dosya masrafı gibi detaylara bakarak hareket etmeniz gerekir. Ayrıca eğer kredi notunuz düşükse bir süre yükseltip sonra başvuru yapmak da artı sağlar. Gelişigüzel kredi başvuruları ve reddedilmesi kredi puanınıza olumsuz etki yapar. Kredi geri ödemelerinde mutlaka  alternatif ödeme seçeneklerini görmeniz gerekir. Bazen topluca ödeme yapmak istediğinizde banka ne gibi artılar sağlıyor bunu öğrenebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Anlamine.com © 2018 - Tüm Hakları Saklıdır.