İstanbul’un En İyi Meyhaneleri

11.07.2018
684
İstanbul’un En İyi Meyhaneleri

Meyhane deyince sadece içki içilen yer olarak akla gelmemelidir. Yemek içki ve keyifli sohbetlerin mekânı olarak meyhaneler tercih edilir. Arkadaşınızla, eşinizle ve sevdiklerinizle eğlenmek ve demlenin tadına varmak için seçtiğiniz yerin kaliteli olması da önemlidir. İstanbul’un en iyi meyhanelerini bulabileceğiniz mekanlar ise şunlardır;

1-Aret’in Yeri 

İstanbul Beyoğlu’nda bulunan yerde hoş müzik ve lezzetli mezelere sahip mekân da gönlünüzce eğlenebilirsiniz. Menüleri de uygun fiyatlarda olan Aret’in yerinde hafta sonları hayli kalabalık olduğundan hafta içi mekâna gitmeniz tavsiye edilmektedir.

2- Safa Meyhanesi 

En eski mekanlardan biri olan safa meyhanesi Yedikule de bulunmakta. Dertlerinizi tasalarınızı bir yere bırakacağınız yerde Arnavut ciğeri, patlıcan salatası, fava, barbunya pilaki, ev patatesi, lakerda ve paçanga böreği gibi lezzetli menüleri ile müşterilerini ağırlamaktadır. Kişi başı menü fiyatları 80 TL civarındadır.

3- Duble Meze Bar 

Geleneksel mezeleri tadabileceğiniz yerde modern bir atmosfer eşliğinde içkilerinizi yudumlayabilirsiniz.  40 çeşitten fazla mezesi ile müşterilerine hizmet veren meyhanede yörelerden gelen lezzetler sofraları süslemektedir. Topik isli biber borani, kokoreç, bruschetta, Çerkez pate, patlıcanlı börek ızgara ahtapot gibi çeşitler sizleri bekliyor. Meze fiyatları 6 TL ile 22 TL arasında fiyatlarla sunulmaktadır. Mekân ise Beyoğlu’nda bulunmaktadır.

4-İnciraltı Meyhanesi 

İsmi mekânın bahçesinde bulunan tam 70 yıllık incir ağacı nedeni ile alan meyhane de Türk Sanat müziği eşliğinde yemeğinizi yiyip keyifli bir gün geçirebilirsiniz .Özellikle Çerkez  tavuğu ile meşhur olan mekanda ayrıca midyeli lahana dolması balık dolma, fava, köpoğlu mancası ve beyinli gerdan gibi lezzetleri tadabilirsiniz. Mezeler 7 ila 16 TL arasında müşterilerine sunulmaktadır.

5- Ma’na 

Karaköy de modern bir görünüme sahip mekânda Zeki Müren şarkıları eşliğinde rakınızı yudumlayabileceğiniz yer usta isimlerin resimleri dekora edilmiş. Birçok yemek seçimi yapabileceğiniz yerde mutebbu yoğurt patlıcan Antep fıstığından yapılan harika lezzetleri tatmanız önerilmektedir.

6- Despina Meyhanesi 

 

Kurutluşta bulunan meyhane çok eski tarihlerde 1946 yılında madam despina tarafından açılmıştır. Özel spesial ler arasında et kavurma ve ciğer yemeniz tavsiye edilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Anlamine.com © 2018 - Tüm Hakları Saklıdır.