Skype Reklamlarını Engelleme

19.07.2018
441
Skype Reklamlarını Engelleme

Skype Reklamlarını Engelleme

Reklamlar hayatımızın her yerini sarmış durumdalar. Özellikle de söz konusu sanal alem ile girdiğiniz her sitede çeşitli reklam sayfalarını görmeniz olasıdır. Çünkü web siteler bedava bir şekilde sizlere hizmet sunmazlar. Çoğu web site sizlere sunmuş oldukları hizmetler sayesinde oldukça yüklü miktarlarda para kazanırlar. Sizlere sunmuş oldukları hizmetlerden kasıt ise tamamen reklamlardır. Bazı web siteler ise bu reklamları abartarak sitelerinin her kısımlarına can sıkıcı reklamlar yerleştirirler. Bu reklamlar sürekli olarak bilgisayarınızın kasmasına da sebep olabiliyorken web site içerisinde rahat bir şekilde sörf yapamamanıza da sebep olabilmektedir ki özellikle de Google şirketi bu can sıkıcı reklamları önlemek için büyük çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Skype Reklamlarının Zararı Nedir?

Reklamları sadece web siteler değil bazı halka hizmet sunan uygulamalar da yapabilmektedir. Aslında programlar içerisinde reklam sunumları çok sık karşılaşılan bir durum değildir. Ancak Skype gibi milyonlara hitap eden chat programları içerisinde reklamlar görmeniz olası durumlar arasında yer almaktadır. Yine Skype üzerindeki reklamlarda çoğu zaman canımızı sıkabilmektedir. Sonuç olarak her zaman bize faydalı reklam göstermiyorlar bazı zamanlarda son derece can sıkan, hiç görmek istemediğimiz reklamların da bizlere gösterildiğine şahit olabiliyoruz. Ayrıca bu reklamlar kotamızdan da belli bir miktar harcamaktalar. Siz bir skype gibi chat yapma programı ile sohbet halindeyken aradaki veri transferi birkaç kilobayt olabiliyorken size reklamlar sunulursa bu reklamların içerisinde yer alan grafikler nedeniyle veri transferi megabaytları bulabilmektedir.

Skype Reklamı Nasıl Engellenir?

Özellikle skype kullanıcıları bu reklamlardan bıkmış durumdalar. Skype için herhangi bir reklam engelleme fonksiyonu da bulunmamaktadır. İşte burada devreye alternatif çözümler girmektedir. Skype reklamları http://apps.skype.com adresinden çekmektedir. Eğer bu siteyi engellersek dolayısıyla skype içerisinde de bize can sıkıcı reklamlar gözükmeyecektir. Bu siteyi engellemek için host dosyasını kullanabiliriz. Bunun için yerel disk içerisindeki Windows klasörüne girin. Oradan system32 klasörüne girin ve sırasıyla drivers/etc klasörlerine giriş yapın. Burada hosts isimli bir dosya göreceksiniz. O dosyaya sağ tuş tıklayarak düzenle diyebilirsiniz. İçerisine de

127.0.0.1 https://apps.skype.com

Şeklinde bu siteyi ekleyebilirsiniz. Siteyi 127.0.0.1 adresine yönlendirmiş oluyoruz ve bu sayede karşımıza herhangi bir reklam çıkmıyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Anlamine.com © 2018 - Tüm Hakları Saklıdır.