Taksitle Nasıl Telefon Alınır?

14.07.2018
556
Taksitle Nasıl Telefon Alınır?

TAKSİTLE TELEFON NASIL ALINIR?
Pek çok insanın merak ettiği bir soru. Devletimizin “Çok fazla gereksiz masraf yapılıyor” diyerek önünü kapatmaya çalıştığı taksitli telefon alımı için pek çok yöntem mevcut. Bunları sıralamak gerekirse;

 
 

  • Turkcell, Vodafone, Turk Telekom gibi şirketlerin faturaya ek olarak yaptığı satışlar.
  • Ev-kur gibi firmaların senetli satışları.
  • Bankaların işbirliği yaptığı teknoloji marketleri aracılığı ile mikro kredi çekmek.
  • Tanıdık küçük esnaftan taksit ile.

1) GSM Operaötlerinin Tarifeye Ek Uygulamaları

Eski yıllar içinde olmayan bir durum son yıllar içinde yaygın şekilde kullanılmaya başladı. Kredi kartsız şekilde taksit ile telefon almak isteyenler normal fiyatlardan biraz daha yüksek rakamlara bu operatör şirketler aracılığı ile telefon ihtiyaçlarını giderebilirler.

2) Firmalardan Senetli Satış

Eğer yakınlarda bir adet satış mağazası mevcut ise mutlaka bir göz atın. Bu mağazalar krizi fırsata çevirmek deyiminden yola çıkarak bayağı yüksek fiyatlara taksitli olarak telefon satıyorlar. Bizim açımızdan hiçbir şekilde taksitli telefon alamaz iseniz son olarak başvuracağınız yöntem bu olmalı. Alışveriş yapacağınız yerin mutlaka faturalı ve kurumsal olmasına dikkat edin. İmza atacağınız senetleri dikkatli şekilde okumakta fayda var.

3) Mikro Kredi

Pek çok büyük teknoloji market bankalarla artık işbirliği yapıyor. Eğer bir teknoloji markete giderek bir telefon beğenir iseniz ve sizinle ilgilenen satış danışmanına market üzerinden kredi çekmek istediğinizi söylerseniz size yardımcı olacaktır. Bu sayede 3-4 bin TL’ye kadar kredi çekmek mümkün.

4) Küçük Esnaf

Aslında imkanınız varsa en güzel yöntem bu diyebiliriz. Tamamiyle tanıdığınız olan bir küçük esnafa giderek taksitli şekilde telefon almak. Hem bu sayede küçük esnaf piyasasını canlı tutabilir hemde hiçbir faizli kredi veya tehlikeli senet işlerine bulaşmazsınız. Hiçbir esnafta sizi sert şekilde karşılamaz. Eminiz ki bir orta yolu bulacaksınız.
Kısacası kredi kartı kullanmadan da taksitli telefon almak mümkün ve çok kolay. Sadece normal rakamlarından birazcık daha pahalıya mâletmiş oluyorsunuz o kadar. En azından telefonsuz kalmıyoruz, bu da birşey!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Anlamine.com © 2018 - Tüm Hakları Saklıdır.